IBUK

Tryb dostępu : online UŚ i UE

Zdalny dostęp: HAN UŚ, Proxy UE

IBUK wejście do bazy

Dostęp do ponad 1000 książek elektronicznych z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych, ekonomicznychm społecznych i humanistycznych. Z zakupionych książek można korzystać bezpośrednio z poziomu przeglądarki WWW z komputerów sieci uczelnianej, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego. Oprogramowanie wymaga włączonej usługi Javascript. Przejście do czytania odbywa się także bezpośrednio ze strony katalogu. Przy pozycjach, do których uczelnia ma dostęp, pojawia się przycisk "czytaj". Każdy tytuł może przeglądać 5 użytkowników jednocześnie. System nie zezwala na kopiowanie i drukowanie treści książek.