MathSciNet

MathSciNet: wejście do bazyTryb dostępu : Online UŚ, zasięg chronologiczny : 1800-

Zdalny dostęp: HAN UŚ

MathSciNet: wejście do bazy

Elektroniczna baza danych obejmująca Mathematical Reviews (MR) oraz Current Mathematical Publications (CMP). Aktualnie baza zawiera ok. 3 mln rekordów i jest najbogatszym źródłem informacji bibliograficznych z zakresu matematyki i jej zastosowań. Obejmuje również zagadnienia z zakresu statystyki, inżynierii, fizyki matematycznej, biomatematyki, badań operacyjnych oraz komputerów. Do części artykułów dostęp pełnotekstowy (Springer, Elsevier, AMS).